Yorekok Aslında Kim?

Yorekok Kimdir?

Yorekok Kimdir? İsterseniz Yorekok ne demektir onunla başlayalım. Yorekok’un kelime anlamı; “you are cock” tercüme edecek olursak cock’un tekisin. Yorekok; bizim Youtube’da görüp beğenmediğimiz, saçma yada gereksiz bulduğumuz videoları çok acımasızca adeta içimizi okurcasına eleştiren bir YouTube kanalıdır. Youtube’da bildiğiniz gibi para kazanma aktif olmuştur. Bunun üzerine de bir çok Youtuber türemiştir. Bu Youtuber arkadaşlar izlenme sayılarını arttırabilmek için çeşitli yöntemler denemişlerdir. Bu denemeler sonucunda çok absürt olaylar vuku bulmuştur. Yorekok ise absürtlükleri daha da absürt bir biçimde yorumlayarak bizim içimizden geçenleri dile getirmiştir. İzleyicilerin kendine yakın gördüğü Yorekok, Türkiye’de bir ümit kaynağıdır.

Onu anlamayan Youtuberlar için bir tehdit unsuru anlayanlar içinse eğlenceli ve çarpıcı bir eleştirmen haline geldi.
Yorekok Aslında Kim?Bizim içinse o efsane karikatür dergilerinde alıştığımız mizahı Youtube’a getiren, Youtube’u karikatürize eden bir meddah oldu.Kanal içeriği, bazı yabancı kanalların konseptinden esinlenilmiştir. Bu yüzden tamamı özgün diyemeyiz fakat ülkemizde bir ilktir. Popüler kişi ve kanalları eleştirirken oyun videosu gösteren Yorekok efsane montajlar yapmıştır. Eleştirileri yüzünden de ne yazık ki bir çok videosuna telif gelmiştir. Telif yediği videolar Facebook hesabında halen durmakta.

Yorekok‘un gerçek ismi Doruk Yavuz‘dur. Kadir Has Üniversitesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünü bitirmiştir.

Biz fanları olarak görmediğimiz, sesini bile farklı duyduğumuz Yorekok’un takipçisiydik ki kendini ifşa etti. Artık kendi yüzünü videolarında görebilmekteyiz ama biz zaten onu tanıyormuşuz. Boombook‘un çığlıklar atan hayranı, sokaklarda dolaşan asi bir rapçi, Star Wars‘ı anlamayan çalışan bir Kadıköylü, arkadaşlarına hesap ödetmek istemeyen yurdum insanıymış. YouTube yıl başı partisine katılan Yorekok eleştirdiği insanlarla birlikte çekmiş olduğu fotoğraflar yüzünden büyük eleştiriler almıştır. Günden güne takipçi kitlesini arttıran Yorekok’a başarılarının devamını diliyoruz.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara