Oğuzhan Uğur Aslında Kim?

Oğuzhan Uğur Kimdir?

Oğuzhan Uğur Kimdir?
Oğuzhan Uğur Kimdir?

Oğuzhan Uğur Kimdir? Oğuzhan Uğur29 Ocak 1984 Ankara doğumludur ve Kova burcudur. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümü mezunudur. Okul eğitimi döneminde sergi, belgesel ve kısa film çalışmaları gerçekleştirmiştir. Bir dönem Mustafa Şevki Doğan ve Yönetmen Osman Sınav’ın asistanlığını yapmıştır. Hem müzik hemde oyunculuk dünyasında yer alan Oğuzhan Uğur, YouTube üzerinden şeberme adını verdiği absürt skeçlerle hatırı sayılır bir kitleye ulaşmıştır.

2011 senesinde Ağır Abi isimli sinema filminin senaristlik ve yönetmenlik görevini üstlenmiştir. 2015 yılında Pişt, 2016 yılında ise Bizans Oyunları projelerinde rol almıştır. Ayrıca 2012 yılında Çok Şükür isimli albüm ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. Albüm dışında tekli single çalışmaları ile müzik kariyerini sürdüren Oğuzhan Uğur’un single çalışmaları; Terbiyesizim, Panpa, Birinci Vazife, İstemiyorum, Sağ Salim, Bal Prensesim, Dengi Dengine feat. Ege Çubukçu, Biyolojik Unsur, Mağlubiyet, Madım Mı? ve Kıskanç. Pop sanatçısı Murat Dalkılıç’ın ise Leyla isimli şarkısının klip videosunun yönetmenlik görevini üstlenmiştir. Mağlubiyet isimli parçayı Murat Dalkılıç ile birlikte seslendirmiştir. Günümüzde YouTube kanalı olan BaBaLa TV ve Onedio üzerinde seri (Mevzular, P!NÇ, RÖNT vb.) yayınlarına devam ederek kitlesini her geçen gün büyütmekte..

Oğuzhan Uğur’un Babası Kimdir? Yayınlarında sürekli olarak bahsettiği babasının adı; Hasan Atilla Uğur‘dur. 19 Aralık 1957 yılında dünyaya gelen Atilla Uğur aslen Ankara’lıdır. Emekli Albay olan Uğur PKK lideri Abdullah Öcalan‘ın yakalanmasından sonra ilk sorgulamasını yapan kişidir. 1971 senesinde girdiği Kuleli Askeri Lisesi‘nden 1975 senesinde mezun olan Atilla Uğur aynı sene Kara Harp Okulu‘na girmiştir.

Oğuzhan Uğur'un Babası Hasan Atilla Uğur Kimdir
Oğuzhan Uğur’un Babası Hasan Atilla Uğur Kimdir

1979 senesinde Jandarma Teğmen rütbesiyle mezun olan Atilla Uğur, daha sonra Piyade ve Jandarma okullarını bitirerek Foça’da komando eğitimi almıştır. 1981 senesinden itibaren başta Doğu ve Güney Anadolu Bölgesi olmak üzere birçok bölgede Jandarma Birlik Komutanlığı görevinde bulunmuştur. 1998 senesinde Antalya’ya inen teröristlerin etkisiz hale getirilmesini büyük rol oynayan birliğin komutanıydı. 1999 senesinde Kenya’da yakalanarak Türkiye’ye getirilen PKK lideri Abdullah Öcalan‘ın İmralı Adası‘nda sorgusunu yapan Atilla Uğur 2007 yılında Albay rütbesindeyken kendi isteğiyle emekli oldu.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara