La Casa De Papel Dizisi Konusu, Oyuncuları ve Eleştiri

La Casa De Papel Dizisi Konusu, Oyuncuları ve Eleştiri

La Casa De Papel Dizisi Konusu, Oyuncuları ve Eleştiri. İzlediği dizisi bitip boşluğa düşmüş olan Aslında Kim? okurlarına önerebileceğimiz en iyi dizi; La Casa De Papel. İzleyin, izlettirin. Bu yazıda nelere göz atacaksınız? La Casa De Papel dizisinin konusu, La Casa De Papel dizisinin karakterleri ve La Casa De Papel dizisinin SoundTrack müzikleri anlatılacak. La Casa De Papel, İspanyol TV kanalı olan Antena 3‘te yayınlanmış ve bitmiş bir dizi. Birçoğumuzun hayatına Netflix ile girdi. Antena 3‘te, 1.sezon 9 bölüm, 2.sezon 6 bölüm olmak üzere toplam 15 bölümde biten diziyi Netflix satın alarak normal süresi 60 dakika civarı olan bölümlerini standartlarına çekerek 40-45 dakikalık bölümlere ayırıp 13 bölümlük bir 1.sezon sundu.

La Casa De Papel Dizisinin Konusu

Profesör lakaplı gizemli bir adam tarihin en büyük soygununu yapma hayaliyle işe koyuluyor. İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soyacaklardır. Planın kimin fikri olduğunu ilerleyen bölümlerde göreceksiniz zaten. Olabildiğince az spoiler vererek bitireceğim bu içeriği o yüzden o kısmı yazmıyorum.

Profesör, kendi alanlarında isim yapmış adamlardan oluşan bir ekip toparlar. Beş ay boyunca bir eve kapanarak, her ihtimali hesaba katarak, ek planlar yaparak bu kusursuz soygunu planlayarak geçiriyorlar. 5 ayın sonunda plan devreye sokuluyor ve soygun başlıyor ama elbet unuttukları ve hesaba katmadıkları şeyler oluyor. Bu kadar konu anlatımı yeter. Biraz da harika oyunculuklarla taçlandırılan karakterlerden bahsedelim.

La Casa De Papel Dizisinin Karakterleri

La Casa De Papel Dizisindeki Berlin: Soygunun içerdeki beyni. Liderlik özelliği her bir hücresine işlemiş. Değişik bir abimiz. Yaşanmışlıkları ve tecrübesi çok. Zaman zaman yaptıklarıyla bizi şaşırtsa da efsane final sahnesi ve bu sahnedeki sözleriyle akıllara kazınıyor.

La Casa De Papel Dizisindeki Tokyo: Tokyo. Asi bir prenses. Hayatında 15 soyguna katılmış azılı bir hırsız. Aynı zamanda da bir kalp hırsızı. Çoğu zaman uyuz olduğumuz bir karakter ama ne yapalım onu da böyle kabul ettik. Ayrıca dizinin hikayesini hep onun ağzından dinliyoruz.

La Casa De Papel Tokyo
La Casa De Papel Tokyo

La Casa De Papel Dizisindeki Moskova: Her şeyden önce bir baba. (Denver’in babası.) Oğlu için yaptıklarının ve yapacaklarının sınırı yok. Herkesin bir kusuru vardır derler ya dizide Moskova’nın tek bir kusuru yok. Tam bir kral.

La Casa De Papel Moskova
La Casa De Papel Moskova

La Casa De Papel Dizisindeki Denver: Moskova’nın oğlu. Hafif saf bir kardeşimiz ama samimiyetiyle kendini çok sevdiriyor. Karaktere can veren Jaime Lorente mükemmel bir oyunculuk sergiliyor.

La Casa De Papel Denver
La Casa De Papel Denver

La Casa De Papel Dizisindeki Rio: Genç, asi, yakışıklı… 6 yaşından beri kod yazan bir bilgisayar dehası. Gençliğin verdiği toylukla yaptığı hatalar oluyor ama onları da dizinin hatrına gözardı ediyoruz.

La Casa De Papel Rio
La Casa De Papel Rio

La Casa De Papel Dizisindeki Nairobi: Dengesiz ama eğlenceli, kendimize en yakın gördüğümüz karakterlerden biri. Zorlu geçen çocukluğunun izlerini taşıyor.

La Casa De Papel Nairobi
La Casa De Papel Nairobi

La Casa De Papel Dizisindeki Helsinki ve Oslo: Sırp kuzenler kafadan biraz noksan da olsalar görev adamı tanımana tam uyuyorlar. Özellikle Helsinki. Bir de Oslo kardeşimiz konuşabiliyor mu acaba? Öğrenemeden dizi bitti.

La Casa De Papel Helsinki ve Oslo
La Casa De Papel Helsinki ve Oslo

La Casa De Papel Dizisindeki Profesör: Tek bir kelimeyle anlatacak olursak: hayalet. Daha fazla söze gerek yok izleyince anlayacaksınız zaten.

La Casa De Papel Profesör
La Casa De Papel Profesör

E tabi soygun olunca polisler, özel timler, bakanlar falan herkes devrede oluyor. Sonuçta İspanya Kraliyet Darphanesi soyuluyor yani. Onların çatışmaları, fikir ayrılıkları da diziye damga vuran noktalardan.

La Casa De Papel Polis Ekibi
La Casa De Papel Polis Ekibi

Velhasılıkelam sürükleyici, akıl oyunlarıyla dolu, sürekli bir sonraki hamleyi düşündüren, duygudan duyguya sürükleyen acayip bir dizi La Casa De Papel. Son dönemlerde çıkan diziler arasında en iyilerden biri hatta tarihteki en iyi dizilerden biri. Zaten kulaktan kulağa ”çok iyi diziymiş” şeklinde yayıldığı için ya duymuşsunuzdur ya görmüşsünüzdür diye düşünüyoruz. Bu güzel diziyi düşünen, yaratan, hayata geçiren kim varsa sonsuz teşekkürler. Bella Ciao!

La Casa De Papel Dizisinin Soundtrack ve Dizi İçi Bazı Müzikleri

Yorumlar (1 Yorum)
Orhan V.
Orhan V. #
- 20:33

Diziyi herkese tavsiye ederim. Sezon finali yapmış olması kötü. 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara